tir-na-autostradzie

Obsługa klienta w logistyce

Współcześnie działające firmy transportowe na terenie całego naszego kraju z każdym dniem przyciągają coraz więcej nowych klientów, oferując atrakcyjne cen za przewóz różnego rodzaju towarów. Z takimi firmami współpracę podejmuje bardzo wiele dużych przedsiębiorstw jak też znacznie mniejszych firm. Z propozycji tej korzystają w bardzo dużym stopniu wszyscy ci, którzy zajmują się handlem internetowym i poszukują dobrego, stosunkowo dość taniego no i bardzo szybkiego w działaniu dostawcy towarów do klienta.

Cechy dobrej firmy transportowej

Rzetelnie działające przedsiębiorstwo zajmujące się transportem, powinno przede wszystkim dotrzymywać umówionych terminów. Dostarczanie paczek na czas jest niezwykle ważne, ponieważ klienci poinformowani o przedziale czasowym, w jakim ma zjawić się kierowca, zazwyczaj niecierpliwie czekają, aż zamówiony przez nich towar do nich dojedzie. Organizują również pracowników do jego odbioru.

Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest dbanie o pakunki znajdujące się w przewożonym składzie towaru. Podczas załadunku, pracownicy muszą pamiętać o tym, aby paczki delikatne kłaść na wierzchu i dobrze zabezpieczyć przed jakimikolwiek uszkodzeniami.
Każdą firmę transportową i kurierską ocenia się przede wszystkim pod względem wyglądu paczek, gdy dotrą na miejsce. Niektóre z tych firm decydują się dodatkowo na ubezpieczenie przewożonego towaru w przypadku wystąpienia jakiegoś nieprzewidywalnego zdarzenia.

Równie ważna jest cena. Klienci patrzą na to w szczególności, ponieważ każdy szuka transportu, który wyniesie ich najtaniej. Zwłaszcza, jeżeli dana firma chce regularnie korzystać z usług transportowych. Wiadomo, że ceny powinny być dostosowane do jakości usług, dlatego koszt transportu dobrej firmy na pewno nie będzie prawie darmowy, jednak z odpowiedzialnym przedsiębiorcom zawsze można się dogadać.

Oczywiście trzeba pamiętać też o opcjach ubezpieczenia towaru. Firma transportowa powinna współpracować z wieloma ubezpieczycielami tak by móc zaprezentować klientowi możliwość ubezpieczenia wysyłanego towaru.

Odpowiedzialny dobór kierowcy

Ważne jest, aby każda firma transportowa, która chce dobrze funkcjonować, sprawdzała każdego zatrudnianego kierowcę. To oni mają bezpośredni kontakt z klientem i w dużej mierze odpowiadają za stan pojazdu, dlatego należy zweryfikować, czy osoba, która ma pracować, jako kierowca w firmie, jest odpowiedzialna i życzliwa do ludzi. Klienci zwracają wielką uwagę na uprzejmość kierowcy. Czy pomaga on wnieść towar do domu, czy informuje o tym, że niedługo przyjedzie z towarem, czy jest miły i uśmiechnięty. To nie prawda, że firma transportowa zajmuje się tylko i wyłącznie dowożeniem towaru na miejsce, gdyż tutaj, tak samo jak w każdym innym przedsiębiorstwie, także niezwykle istotna jest dobra i przyjazna obsługa klienta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *