tir-z-rurami

Cechy dobrego kierowcy tira

Pomimo tego, że praca kierowcy bywa czasem bardzo żmudna, zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdża on na długie trasy, również poza granicę kraju, to nie mniej jednak jest to jeden z bardzo lubianych przez mężczyzn zawodów. Nie mniej jednak kilkanaście godzin za kółkiem dziennie może zmęczyć, nawet pomimo odpowiedniego odpoczynku. Jak zatem kierowcy mogą radzić sobie z nudą podczas podróży?

Dobra muzyka poprawia nastrój

Większość samochodów dostawczych na pewno wyposażona jest w radio. Puszczanie ciekawej muzyki i głośne podśpiewywanie w jej rytmie podczas podróży na pewno wpłynie pozytywnie na morale kierowcy i zwiększy jego energię jak tez poprawi humor na cały dzień. Dzięki temu sama podróż nie będzie się tak bardzo nużyć i wydawać jakaś niesamowicie długa. Oczywiście każdy kierowca musi całą uwagę skupiać na drodze, dlatego nie może pozwolić sobie na wykonywanie wielu innych czynności. Muzyka jednak to bardzo dobry sposób na to, aby zabić zbyt przydługi i niczym niewypełniony czas. Wszyscy podśpiewujący sobie kierowcy podczas jazdy doskonale wiedzą, że pomaga im to przezwyciężyć zmęczenie.

Kierowca w trasie, a rozmowa przez telefon

Kierowy zawodowi wielokrotnie podczas drogi muszą gdzieś zadzwonić lub odebrać telefon. Może to być telefon do klienta, do pracodawcy, czy też do rodziny. Dlatego też osoba ta powinna być zaopatrzona w zestaw słuchawkowy lub głośno mówiący. Tylko w taki sposób może jednocześnie jechać i rozmawiać przez telefon. Dzięki takiemu urządzaniu sama podróż także przebiega znacznie przyjemnie, zwłaszcza, gdy kierowca może porozmawiać z bliską osobą.

Alkohol

Niestety, dość częste jest wśród polskich kierowców picie alkoholu podczas tzw. pauzy. Niby jest to dla zabicia czasu, ale nie pamięta się o tym, że alkohol mocno wpływa na regenerację organizmu. To znaczy po alkoholu pozornie łatwiej się zasypia, ale dużo gorzej się śpi. To w rezultacie powoduje że kierowca wstaje niewyspany i taki też jedzie w trasę. To może być niebezpieczne, bo przecież wtedy obniżona jest koncentracja i refleks.

Dobry kierowca to miły kierowca

Wiele osób poruszających się po drogach samochodami osobowymi narzeka na kierowców tirów, którzy na drogach zachowują się jak przysłowiowi „Królowie Świata”. Doświadczony, dobry kierowca powinien pamiętać o tym, aby na trasie nie szaleć i dostrzegać inne samochody, nie powodując z nikim niepotrzebnych zatargów. Wiadomo, że tir to bardzo duży samochód, kierowcy mogą, więc czuć się w nich w miarę bezpiecznie. Nie mogą jednak zapominać, że nie są jedyni na drodze, a uprzejmość kierowcy niewiele przecież kosztuje. Muszą też pamiętać, że ich również obowiązują przepisy ruchu drogowego. W czasie, gdy ruch na drogach jest mały, droga mija szybko i bezproblemowo. To w czasie największego ruchu najbardziej się dłuży, zwłaszcza, gdy nastąpią jakieś nieprzewidywane opóźnienia w postaci korków ulicznych lub wypadków drogowych.
Kierowca powinien, więc być także osobą cierpliwą, która dobrze radzi sobie w sytuacjach stresowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *