Czym jest gwintownica i do czego służy?

Gwintownica to urządzenie określane także gwinciarką. Służy do robienia wycięć na danych przestrzeniach. Sam mechanizm gwintowania polega na tworzeniu wcięć blisko linii śrubowej na przestrzeni wałka czy przelotu. Podczas owych rzeczy kształtują się gwinty zewnętrzne i wewnętrzne. Tymże narzędziem możemy także poprawić uszkodzone gwinty, natomiast również wyczyścić je z rdzy. Na obu końcach znajdują się ostrza do gwintów wewnętrznych – wykorzystywane jak pojedyncze elementy gwintownika, natomiast przestrzenie boczne urządzenia stosuje się do układania gwintów zewnętrznych.

Jak funkcjonuje gwintownica elektryczna do rur?

Gwintownica to urządzenie mające wymienialne głowice, tak nazywane narzynki (dobiera się je we współzależności od wielkości rury, na jakiej pragniemy zrobić gwint). (https://maszynohurt.pl/kategoria-produktu/gwintownice/) Ich jakość stanowi o jakości nacięcie rury, należałoby zatem wybierać owe od znanych wytwórców. W trakcie cięcia narzynki odprowadzają także odłamki powstałe przy pracy, by owe nie przeszkadzały w dalszym gwintowaniu. Podczas gwintowania rur istotnym jest, by pokrywać przestrzeń rury profesjonalnym olejem przeznaczonym do tego rodzaju rzeczy.

Solidność jest najistotniejsza

Gwintownica elektryczna musi być przede wszystkim narzędziem niezwykle dobrym oraz prostym. Jest to główny warunek, dla jakiego elektronarzędzia mniej popularnych firm nie są znane – błyskawicznie tracą one własne atuty praktyczne, tymczasem trochę droższe gwinciarki popularnych spółek wytrzymują o wiele więcej, gwarantując większy komfort pracy oraz znacznie większą dokładność robionych gwintów.

Gwintowanie

Po wybraniu dobrej narzynki, należy ją umieścić w gwintownicy oraz dokręcić. Wtedy na postawioną poziomo w imadle i w pełni zrobioną po zabiegach wstępnych rurę, nakładamy prostoliniowo gwintownicę, dokręcając ją do wytwarzanego elementu. Gwintowanie zaczynamy od zrobienia narzynką dwóch obrotów w prawo. Następnym etapem jest cofnięcie narzynki o jeden obrót w lewo i powtórne zrobienie dwóch obrotów w prawą stronę oraz cofnięcie o jeden w lewo.

Przy współpracy: https://maszynohurt.pl/